Doğu Türkistan’da “Anne” olmak…

8 Mart “Anneler Günü” münasebetiyle Doğu Türkistan Vakfı, Umay Ana TDKB ve diğer paydaşlarımız ile anneler günü programı Doğu Türkistan Vakfı’nın yer aldığı tarihi Damat İbrahim Paşa Medresesinde gerçekleştirildi.

Doğu Türkistan Vakfı ev sahipliğinde gerçekleştirilen program İstiklal Marşı ve saygı duruşundan sonra Doğu Türkistan Vakfı Genel Sekreteri Sema Uygur Bıdak ve Umay Ana TDKB Başkanı Prof. Dr. Mualla Uydu Yücel’in açılış konuşmalarıyla başlandı.

Doğu Türkistanlı hanımlarımızın yanı sıra çok kıymetli Türk Dünyası hanımlarımızdan bir çok misafirin iştirak ettiği bu özel programımıza Doğu Türkistan’dan Fatma Bahadır, Kırgızistan’dan Kunduz Mambetova, Kazakistan’dan Saule Yolcu, Özbekistan’dan Gülşat İbrahimova, Azerbaycan’dan Lalendar Novruzova hanımefendilerin konuşmalarıyla devam edildi.

Doğu Türkistan’da yaşanmakta olan zulmün ve Doğu Türkistan’da anne olmanın konuşulduğu toplantımız güzel dilek ve Doğu Türkistan davasında annelerin, hanım-kızların çok önemli rol aldığı vurgulanarak sonlandı.

Doğu Türkistan’da Çin zulmü altında inim inim inleyen “Annelerimiz” başta olmak üzere, ayakları öpülesi tüm annelerimizin “Anneler Günü” kutlu olsun.